Navigation Menu

O projekcie

Zapraszamy do udziału w niezwykłej wędrówce po Gniewie śladami burzliwych dziejów średniowiecznego grodu. Poznasz je, wyruszając na trasę turystyczną „Gniew przez dziurkę”.

Wybierając się na spacer możesz wybrać jeden z trzech wariantów:.

Pierwsza  to przygoda z nowymi  technologiami.
Na każdym aparacie kod QR się znajduje, gdy za pomocą aplikacji smartphonem go zeskanujesz, wierszowaną wskazówkę otrzymasz, gdzie  dalsze zadanie czeka.  Tak trasę całą przemierzyć możesz.

Druga  to łamigłówka QUESTEM nazywana.
W tej zabawie tajemnice pożaru zamku rozwikłacie. W punktach informacyjnych dostępne są ulotki z tą zabawą. QUEST można też pobrać z tej strony.  Więc na niezwykły spacer serdecznie zapraszamy.  Dla dociekliwych którzy tajemnice pożaru odkryją, kolejną niespodziankę mamy. Kartę z prawidłową odpowiedzią należy wrzucić do skrzynki znajdującej się  w Pracowni Orange lub w punkcie informacji turystycznej w Zamku. Spośród wszystkich uczestników zabawy raz w miesiącu rozlosowany zostanie zestaw gadżetów promocyjnych.

Trzecia to spontaniczny spacer po starówce.
Wyruszając z zamku do miasta, na trasie spaceru odkryć możecie 15, ciekawych rzeźb interaktywnych, które wam dzieje tych miejsc przybliżą.
W tym wypadku pomocna będzie mapa starówki dostępna w punktach informacji turystycznej.

Życzymy, aby ta wędrówka stała się wciągającą przygodą i pozwoliła poczuć średniowieczną atmosferę grodu o nieco złowrogo brzmiącej nazwie.

 

 

loga-2

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja „Gniew przez dziurkę – promocja lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturalnego poprzez stworzenie i promocję innowacyjnej trasy turystycznej” zrealizowana przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych – Gniew została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – Mały projekt, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.